Hra na bicí

Motto: "Ratata ..."

Bicí

Bicí nástroje patří asi mezi nejstarší hudebních nástroje na světě. Skupina bicích obsahuje nesmírně širokou škálu různých a odlišných nástrojů od malých perkusivních instrumentů (dřívka, tamburíny, triangly, shakery), přes melodické bicí nástroje (marimby, xylofony, zvonkohry, vibrafony, tympány) až po bicí soupravy a nejrůznější multiperkusivní sestavy. Bicí jsou oblíbenými nástroji pro svou všestrannost, návaznost na nejrůznější kultury a nepostradatelnost snad ve všech stylech a odvětvích hudby.

Co žák během studia dokáže a získá ?

  1. Naučí se držet paličky a zvládne jednoduchý úder s odskokem od blány. Dokáže zahrát z počátku pouze na malý buben jednoduché rytmické modely.
  2. Zvládne zapojit dolní končetiny ke hře na bicí soupravu a dokáže zahrát základní doprovody stěžejních hudebních stylů. Dokáže zkoordinovat souběžný pohyb rukou a nohou.
  3. Rozvine techniku hry na malý buben a bicí soupravu. Zvýší celkovou úroveň hry a bez problémů zvládne realizovat vlastní hudební nápady.
  4. Dokáže vnímat náladu skladby a zvládne ji stylově a osobitě interpretovat. Seznámí se s perkusivními a melodickými bicími nástroji, na elementární úrovni na ně dokáže zahrát.
  5. Získá motivaci a zúčastní se veřejných vystoupení. Zapojí se do různých komorních seskupení, do dechového orchestru, symfonického orchestru nebo Big Bandu. Dokáže získat inspiraci a samostatně se realizuje v hudebním světě.

Co budete potřebovat?

Zpočátku Vám postačí vlastní paličky, do budoucna je ale nezbytné nástroj zakoupit. Existují bicí soupravy elektrické, vhodné do panelových domů nebo akustické. Vše je potřeba konzultovat s pedagogem. Hodit se Vám bude též notový stojan a metronom.