Literárně dramatický obor

Motto: "Kamkoli se vydáte, jděte s celým svým srdcem ..."

Literárně dramatický

Divadelní tvorba a interpretace, Hlasová a pohybová tvorba, Teorie dramatu a divadla, Přednes, Tvůrčí psaní

„Všechna umění jsou krásná, všechna jsou zajímavá, všechna jsou obtížena lidskými poukazy cennými a nezastupitelnými, avšak divadelní umění je ze všech nejbezprostředněji lidské, nejkonkrétněji prožívané, nejbližší integrální plnosti života.

Od těch nejmenších ...

  1. Začínáme už v šesti letech jako ti nejmenší divadelníci, ... učíme se vyprávět, učíme se mluvit, učíme se hýbat loutkou, učíme se hýbat tělem, rukou i nohou, okem i nosem, malíčkem i palce… vyjadřujeme radost i smutek, překvapení i zklamání, touhu i ... Učíme se hrát divadlo!!! Pro rodiče i kamarády, pro babičky i dědečky, pro každého, kdo se na nás chce podívat.
  2. A to pomocí mnoha zajímavých her, které nás krůček po krůčku učí být režisérem, dramaturgem, scénografem a hlavně! hercem. Které nás učí chápat a tvořit divadlo.
  3. Nechcete se přidat?

až po ty nejstarší!

  1. Přijďte naleznout témata vašemu duchu tolik blízká. Přijďte je prozkoumat a vytvořit z nich divadlo. Hraj to, co tě tíží a baví.
  2. Cílem výuky literárně-dramatického oboru je kolektivní tvorba autorské inscenace. Co to znamená? Nalezneme společné téma, společný problém, společnou touhu o něčem někomu říct. Vymyslíme koncepci našeho divadla. Nazkoušíme naše divadlo. Hrajeme naše divadlo!
  3. Pokud máš chuť poznat co je to dramaturgie, režie, herectví, scénografie, light-design, produkce. A pokud chceš někdy pracovat na mezinárodních projektech, kde jediným jazykem je divadlo, tak se nám, prosím tě, neboj ozvat.
  4. Rádi tě přijmeme mezi nás!

Co budete potřebovat?

Žák potřebuje především pozitivní přístup, odvahu a zdravé sebevědomí.